Reguły obowiązujące w stosowaniu oleju arganowego na włosy

Zdarzyło ci się kiedyś używać odżywki do włosów, na której skład i etykietę nawet nie spojrzałaś, bo dostałaś ją za darmo od koleżanki? Szkoda było wyrzucać dobry produkt, więc stosowałaś ją tak, jak wszystkie inne podobne produkty. Tylko efektów niestety nie było widać, mimo regularnego stosowania. Po czasie okazało się, że odżywkę trzeba było nakładać tylko na skórę głowy po myciu i nie spłukiwać, a ty robiłaś wszystko odwrotnie. Zdarza się. Tak samo nieskuteczny może być olej arganowy, jeśli będzie stosowany nieprawidłowo.

olej-arganowy.jpgIstnieje kilka zasad, o których trzeba pamiętać w pielęgnacji włosów z wykorzystaniem oleju arganowego. Właściwie to dwie kluczowe reguły. Tylko stosując się do nich możemy oczekiwać zadowalających efektów. O ile bowiem olej arganowy sprawdza się na każdym rodzaju włosów, o tyle niewłaściwie aplikowany może przysporzyć więcej kłopotów niż korzyści. Właśnie z tego powodu w sieci pojawiają się opinie o oleju arganowym, w których możemy przeczytać, że „taki luksusowy, taki drogi, a w ogóle się nie sprawdził i obciążył włosy”. Nawet najlepsze lekarstwo też nie zadziała, jeśli przyjmiemy go np. zbyt dużo. Jak stosować olej arganowy na włosy?

#1 Uważaj z ilością oleju na włosach

Naturalny olejek arganowy ma dość lekką konsystencję i nie powinien obciążać włosów, jednak wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Do prawidłowe odżywienia i ochrony długich włosów wystarczy maksymalnie 4-5 kropel oleju arganowego. Roztarte w dłoni i nałożone na pasma szybko się wchłoną. Zbyt wiele oleju arganowego może na włosach pozostać i znacznie je przetłuścić. W przypadku oleju arganowego do włosów minimalizm jest zdecydowanie wskazany (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że za każdą kroplę płacimy dość dużo).

#2 Dopasuj sposób aplikacji do typu włosów

Olej arganowy jako jedyny można stosować na każdym typie włosów, bez względu na porowatość, długość itd. To nie oznacza, że aplikacja na każdym włosach musi być taka sama. Olej arganowy można nakładać na suche lub mokre włosy, przed myciem lub po, na ciepło lub zimno. Warto wypróbować wszystkie metody, ponieważ sposób aplikacji może przynosić efekty lub nie, w zależności od potrzeb naszych włosów. Ograniczenie się do jednego sposobu i mówienie, że olej arganowy nie działa, jest nierzetelne.


Kategoria: