6 powodów, dla których warto kupić olej arganowy do włosów

olej-arganowy.jpgOlej arganowy? To za drogie, nie dla mnie! – pewnie wiele razy powiedziałaś to sobie i sięgnęłaś po tańszy zamiennik z rodzimych plantacji np. olej lniany lub słonecznikowy. Zupełnie niesłusznie oceniamy olej arganowy jako luksusowy olejek do pielęgnacji włosów, który dostępny jest wyłącznie dla ludzi, których na ten luksus stać. Chcemy walczyć z tym mitem, dlatego przedstawiamy 10 powodów, dlaczego warto kupić olej arganowy do włosów.

1. Olej arganowy wcale nie jest luksusowy. Przekonanie o tym, że olej arganowy jest produktem luksusowym, wzięło się prawdopodobnie przez błędną interpretację pewnych faktów. To, że olej arganowy pozyskuje się tylko na terenie marokańskich rezerwatów roślinnych i do jego wytłoczenia potrzeba naprawdę wiele orzechów z drzewa arganowego, nie oznacza wcale, że jest produktem luksusowym. Jego cena jest wyższa, ale jest dostępny dla każdego.

2. Olej arganowy ma bardzo duże stężenie NNKT i witamin. W porównaniu do innych olejów roślinnych stężenie kwasów omega i witaminy E w oleju arganowym jest jednym z najwyższych. Olej z orzechów arganowych ma bogaty skład, z właściwości którego warto skorzystać.

3. Właściwości oleju arganowego są unikatowe. Nie ma drugiego oleju, który oferowałby włosom tak kompleksową pielęgnację, odżywienie, regenerację i wzmocnienie, a jednocześnie ochraniałby je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i eliminował oznaki starzenia.

4. Olej arganowy jest bardzo wydajny. Bardzo dobra wydajność oznacza, że potrzeba niewiele produktu do pokrycia włosów na całej długości i jego zużycie jest niewielkie.

5. Cena oleju arganowego jest adekwatna do jego jakości i wydajności (w nawiązaniu do punktów wcześniejszych). Mówiąc w skrócie, opłaca się kupić olej arganowy zamiast tańszego odpowiednika, bo za wyższą cenę dostajemy produkt o lepszych właściwościach, którego będziemy używać dużo dłużej.

6. Rezultaty stosowania oleju arganowego są błyskawiczne. Już po pierwszych trzech tygodniach regularnej pielęgnacji włosów olejem arganowym, można zauważyć pozytywne zmiany – zwiększenie elastyczności, nawodnienie, wyrównanie koloru i wzmocnienie włosów. Po trzech miesiącach kuracji włosy są nie do poznania.


Kategoria: