Pielęgnacja włosów: błędy w stosowaniu oleju arganowego

Cudowny olej arganowy do włosów nie działa? Wydaje się niemożliwe, a jednak zdarza się bardzo często. Wszystkie substancje pielęgnacyjne powinny być stosowane z należytą starannością i w odpowiedni sposób, to dotyczy także naturalnych olejków roślinnych. Przedstawiamy błędy popełniane najczęściej podczas aplikacji oleju arganowego. Czy ty też stosujesz marokańskie płynne złoto w niewłaściwy sposób? Sprawdź!

olej-arganowy.jpgBłąd 1 – aplikacja na sucho

Niemal nikt nie zwraca uwagi na to, że oleje trzeba stosować wraz z wodą. Olej arganowy, żeby zadziałał, musi być w formie emulsji wodnej. Nie oznacza to, że trzeba mieszać olej z wodą i dopiero nakładać na włosy, choć olejowanie w misce jest faktycznie najbardziej skuteczne. Ważne, żeby włosy były wilgotne lub po prostu dobrze zwilżone, kiedy aplikujemy olej arganowy.

Błąd 2 – podgrzewanie oleju

Olej arganowy jest średnio odpornym na ciepło olejem, dlatego trzeba uważać z jego podgrzewaniem. Delikatne podgrzanie mu nie zaszkodzi, a może zwiększyć wchłanialność składników odżywczych. Jednak trzeba wiedzieć, że olej arganowy traci swoje właściwości w temperaturze wyższej niż 70 st. Celsjusza.

Błąd 3 – nakładanie zbyt dużo

Większa ilość nie zawsze oznacza lepsze efekty, a oszczędne podejście jest wręcz wskazane w przypadku stosowania oleju arganowego (i to niekoniecznie ze względów finansowych). Na pokrycie całej długości włosów wystarczy kilka kropel oleju arganowego, bo zbyt dużo może przetłuszczać i obciążać włosy.

Błąd 4 – stosowanie po terminie

Pewnie wiele osób będzie zdziwionych czytając, że olej arganowy ma swój termin przydatności. To całkowicie naturalny produkt, więc tym bardziej należy go zużyć dość szybko. Termin ważności oleju arganowego do włosów jest i tak dłuższy niż w przypadku innych produktów organicznych, bo wynosi ok. 4-6 miesięcy od otwarcia i dopiero po tym czasie traci swoje właściwości.

Błąd 5 – nieregularna aplikacja

Wszystkie nagłówki artykułów krzyczą o systematyczności w pielęgnacji włosów olejami, a mimo tego traktujemy to tylko jako wskazówkę, a nie nakaz. Olej arganowy stosowany sporadycznie nie przyniesie żadnych efektów i tylko systematyczność może sprawić, że po pewnym czasie zauważymy poprawę kondycji włosów.


Kategoria: