Czemu olej arganowy jest najlepszy dla włosów?

olej-arganowy.jpgPłynne złoto Maroka, marokański eliksir młodości, olej z arganii żelaznej, luksusowy olej pielęgnacyjny – to nie jedyne określenia oleju arganowego, choć najpopularniejsze. Ceniony ze względu na wyjątkową formułę, prozdrowotne właściwości i naturalność działania, gości w wielu domach. W twoim także? Z pewnością. A czy wiesz, dlaczego olej arganowy jest skuteczny i działa cuda na twoich problematycznych włosach? Jeśli nie, koniecznie nadrób zaległości i przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź na tytułowe pytanie.

Olej arganowy powszechnie stosuje się w kosmetyce, a produkty mające go w składzie uznaje się za luksusowe. Wszystko za sprawą substancji pielęgnacyjnych, które zawiera w sobie czysty olej arganowy. Jeśli tylko nie trafimy na podróbkę lub mieszankę rozrzedzoną innymi olejami, możemy być pewni, że pozytywne działanie oleju arganowego nas zaskoczy. Skuteczność oleju arganowego to wcale nie kwestia orientalności, ani też efekt placebo, ale rezultat niezwykle bogatego składu. Co znajdziemy w oleju arganowym i jak to działa na nasze włosy?

Witamina E – ten świetnie znany naturalny przeciwutleniacz skutecznie przeciwdziała procesom starzenia się skóry oraz komórek włosów. Z tego względu olej arganowy jest dobrym produktem pielęgnacyjnym dla osób dojrzałych lub starszych, których włosy wymagają szczególnie intensywnego odżywiania oraz ochrony np. przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – kompleks niezbędnych kwasów tłuszczowych wspomaga regenerację i ochronę płaszcza hydrolipidowego naskórka, a także uzupełnianie niedoborów składników tłuszczowych. Efektem tego jest m.in. ochrona skóry i włosów przed czynnikami klimatycznymi lub zanieczyszczeniem środowiska. Wśród nienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju arganowym wyróżniamy:


Kategoria: