Olej arganowy do włosów – czysty vs. jako składnik

Decydując się na pielęgnację włosów z wykorzystaniem cennych właściwości naturalnych olejów roślinnych stajemy przed dylematem – postawić na gotowe kosmetyki bazujące na oleju arganowym, czy kupić od razu czysty olejek? Poniższe porównanie powinno pozwolić na podjęcie właściwej dla nas decyzji.

olej-arganowy.jpgOLEJ ARGANOWY W CZYSTEJ POSTACI

Zalety:

  1. Kupując czysty olej arganowy mamy do czynienia ze 100% olejem z orzechów drzewa arganowego, a nie tylko jego śladowymi ilościami dodanymi gdzieś na końcu składu.
  2. Naturalny olej arganowy zapewnia dowolność aplikacji, bo możemy zastosować go bezpośrednio na włosy, ale równie dobrze sprawdzi się jako dodatek do kosmetyków np. szamponu.
  3. Wybierając olejek arganowy w czystej postaci korzystamy z pełni jego właściwości odżywczych, które nie są przyćmione intensywnością innych składników dodatkowych.
  4. Naturalność oleju arganowego pozyskiwanego z drzew arganowym rosnących w rejonach Maroka zapewnia bezpieczeństwo dla włosów i skóry.
  5. Olej w czystej postaci można stosować na wiele sposobów – nie tylko jako olej arganowy na włosy (lub wybrane ich partie), ale także na całe ciało.

Wady:

OLEJ ARGANOWY JAKO SKŁADNIK

Zalety:

  1. Za olejem arganowym w formie składnika innych kosmetyków przemawia głównie jego cena, bo jest o wiele tańszy zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest dodatkiem do wielu innych substancji.
  2. Odżywki do włosów z dodatkiem oleju arganowego oferują (oprócz właściwości marokańskiego płynnego złota) również właściwości innych składników wzbogacających produkt.
  3. Produkty z dodatkiem oleju arganowego mają sprecyzowane i jasno określone zadanie np. mają dodawać objętości włosom cienkim lub mają eliminować łupież.

Wady:


Tagi: , , ,

Kategoria: