Olej arganowy w stylizacji włosów. Do czego używać?

olej-arganowy.jpgUznano go marokańskim płynnym złotem. Mimo wyższej ceny i trudniejszej dostępności jest ogromnie popularny. To niezastąpione narzędzie w walce z najczęstszymi problemami włosów. O czym mowa? O oleju arganowym, bogatym w nienasycone kwasy tłuszczowe omega oraz naturalne przeciwutleniacze.

Potwierdzono, że olej arganowy do włosów świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji. Kompleksowe odżywienie i nawilżenie każdej komórki włosa to nie wszystko, co oferuje. Olej arganowy wykazuje także działanie lecznicze, m.in. eliminuje stany zapalne, regeneruje uszkodzone włókno włosa, wzmacnia cebulki włosów, zapobiega zakażeniom i wiele innych. Rzadko zdajemy sobie jednak sprawę, że właściwości oleju arganowego pozwalają na wykorzystanie go w stylizacji. Jak to zrobić? Jakich efektów oczekiwać?

Ułatwianie układania fryzury. Olej arganowy zaaplikowany na wilgotne (jedynie osuszone ręcznikiem) włosy sprawia, że łatwiej się rozczesują i są bardziej podatne na stylizację np. termiczną.

Utrwalanie fryzury. Nałożenie olejku arganowego na suche i wystylizowane włosy zapewni utrwalenie fryzury i uelastycznienie włosów, a także nada trwałości bez usztywnienia i uczucia lepkości.

Podkreślanie skrętu loków i fal. Olej arganowy sprawdzi się także jako środek utrwalający burzę loków lub romantyczne fale, które spryskane odrobiną tego oleju nabiorą większej sprężystości i blasku.

Ochrona przed wysoką temperaturą. Najlepszym środkiem zabezpieczającym włosy przed szkodliwym działanie wysokiej temperatury (np. lokówki, suszarki, prostownicy) jest olej arganowy na włosach jeszcze wilgotnych.

Zapobieganie elektryzowaniu. Problem elektryzowania się włosów, który utrudnia stylizację, łatwo można wyeliminować nakładając kroplę oleju arganowego na włosy tuż przed użyciem okrągłej szczotki i suszarki.

Eliminowanie puszenia. Olej arganowy może skutecznie przeciwdziałać puszeniu się włosów nie tylko stylizowanych terminie, ale także tych, które pozostawione są do naturalnego wysuszenia.

Zwiększanie objętości. Hitem w działaniu oleju arganowego na włosach jest bez wątpienia dodawanie objętości u nasady, co możemy uzyskać rozprowadzając kroplę oleju na suchych włosach od nasady po końce.


Kategoria: